تامین کننده انواع قطعات کمپرسورهای هوای فشرده در ایران

تامین کننده انواع قطعات کمپرسورهای هوای فشرده

امروزه هوای فشرده در بیشتر زمینه ها و جنبه های زندگی انسان کاربردهای زیادی دارد. از بادکنک گرفته تا توپ های ورزشی، زمین های بازی، لاستیک های ماشین و بسیاری چیزهای دیگر که نیاز به استفاده دارند. با پیشرفت بشر و پیشرفت تکنولوژی، تولیدات صنعتی و استفاده از ماشین آلات در صنایع مختلف بسیار افزایش یافته است. اکثر کارخانجات صنعتی و نیمه صنعتی برای پیشبرد هر چه بیشتر کار خود از ماشین های هوای فشرده استفاده می کنند و خطوط تولید خود را تقویت می کنند. در ادامه این مطلب با بهترین تامین کننده انواع قطعات کمپرسورهای هوای فشرده اطلس تجهیز همراه باشید.

دستگاه کمپرسور هوای فشرده چیست؟

کمپرسور هوا دستگاهی با ورودی به نام مولد هوا است و از طریق آن هوا را استخراج کرده و به مخزن می فرستد. برای تراکم و فشردگی بالا در حین استفاده از قسمت خروجی به بیرون منتقل می ‌شود. هوای فشرده شده در مخزن وقتی برای استفاده به بیرون منتقل می شود، انرژی جنبشی در صنایع مختلف ایجاد می کند و در نتیجه به ارتقای کار در صنایع گوناگون به بهترین شکل ممکن کمک می کند.

آشنایی با انواع کمپرسور هوا

کمپرسورها همواره نقشی حیاتی در شکوفایی و گسترش جامعه از جمله فعالیت های اقتصادی و صنایع مختلف تولیدی و در طیف وسیعی از صنایع از جمله تعمیرگاه ها، صنایع ذخیره سازی گاز صنعتی، تجهیزات دندانپزشکی، صنایع هواپیماسازی، صنایع پنوماتیک ایفا کرده اند. کمپرسورهای هوا را می توان به انواع مختلفی تقسیم کرد. زیرا طرح ها و اندازه های متفاوتی دارند که برای کاربردهای مختلف قابل استفاده هستند.

کمپرسورها در انواع مختلفی مانند، کمپرسور اسکرو، کمپرسور پیستونی و …  طراحی و تولید می ‌شوند. یک از آنها در شرایط خاص و برای یک هدف خاص استفاده می شود. به عنوان مثال در صنایعی مانند پتروشیمی از این محصول برای افزایش فشار هوا برای افزایش آتش و احتراق و یا در سیستم های خنک کننده برای کاهش دما استفاده می شود که در اتمسفر سرد عبور داده می شود تا تبدیل به مایع شود. در ادامه این مطلب با اطلس تجهیز تامین کننده انواع قطعات کمپرسور هوای فشرده همراه باشید تا با اجزای مختلف قطعات این کمپرسورهای هوا و نحوه عملکرد آنها بیشتر شوید.

موتور کمپرسور هوای فشرده

یکی از مهمترین اجزای کمپرسور هوا، موتور است. موتورهای مورد استفاده در این دستگاه ها عمدتاً برقی هستند. هرچه ظرفیت مخزن یک کمپرسور هوا بیشتر باشد، موتور آن قدرتمندتر خواهد بود. برای بهبود کارایی و کاهش مصرف انرژی، می‌توانید دستگاه‌های درایو را برای کنترل راه‌اندازی، استپ و عملکرد دستگاه سفارشی کنید و از آن استفاده کنید.

موتور کمپرسور هوای فشرده
موتور کمپرسور هوای فشرده

فیلتر هوا کمپرسور هوای فشرده

فیلتر هوا یکی از مهم ترین و ضروری ترین قطعات کمپرسور است. برای فیلتر کردن گازهای ورودی به این دستگاه از آن استفاده می شود. اگر عملکرد این قطعه راضی کننده نباشد، عملکرد دستگاه را تحت تاثیر قرار می دهد و ممکن است آسیب جدی وارد کند. برای حفظ سلامت فیلتر هوا باید تعمیرات دوره ای در فواصل زمانی معین جدی گرفته شود تا از کارکرد این قطعه مطمئن شویم.

حتما بخوانید  معرفی انواع قطعات کمپرسور اطلس کوپکو

فروشگاه اینترنتی اطلس تجهیز آسیا با چندین سال سابقه معتبر در زمینه کمپرسور هوا، تامین کننده انواع قطعات کمپرسورهای هوای فشرده است. شما عزیزان می توانید انواع این قطعات را با بهترین کیفیت و قیمت مناسب از سایت atlasairco.com به راحتی تهیه کنید.

فیلتر هوا کمپرسور هوای فشرده
فیلتر هوا کمپرسور هوای فشرده

فیلتر روغن

برای دستگاه های کمپرسور هوای فشرده روغنی استفاده از فیلتر روغن مناسب برای این دستگاه ها کاملا امری مهم و ضروری است. این نوع فیلتر قابلیت بررسی روغن ورودی به موتور و فیلتر کردن مواد مضر را دارد. فیلتر روغن یکی از مهمترین اجزای کمپرسور هوای فشرده محسوب می ‌شود. در صورت وجود مشکل در عملکرد آن، تعمیر و تعویض آن در اسرع وقت انجام شود. نیازی به گفتن نیست که عملکرد فیلتر روغن به اندازه فیلتر هوا مهم است.

دریچه های مکش

در کمپرسورهای هوای بدون روغن، از دریچه های آب به عنوان اجزای اصلی برای تخلیه آب به داخل ظرف استفاده می شود. وجود هرگونه خرابی یا خطا در عملکرد آنها می تواند خطر بزرگی را در دستگاه و البته اطراف آن ایجاد کند. به همین دلیل سرویس دهی منظم این قطعه بسیار حائز اهمیت است.

دریچه درین یا تخلیه کمپرسورهای هوای فشرده

در کمپرسورهای هوای بدون روغن، از دریچه های آب به عنوان اجزای اصلی برای تخلیه آب به داخل ظرف استفاده می شود. وجود هرگونه خرابی یا خطا در عملکرد آنها می تواند خطر بزرگی را در دستگاه و البته اطراف آن ایجاد کند. به همین دلیل سرویس دهی منظم این قطعه بسیار حائز اهمیت است.

بلبرینگ

بلبرینگ یکی دیگر از قطعات اصلی کمپرسور هوای فشرده است. وظیفه این قطعه کاهش استهلاک دستگاه می باشد. برای کاهش صدای دستگاه و البته روان سازی آن باید از بلبرینگ های اصلی و با کیفیت استفاده کنیم. برای خرید بلبرینگ اصلی و با کیفیت می توانید وارد سایت atlasairco.com

تامین کننده انواع قطعات کمپرسورهای هوای فشرده
تامین کننده انواع قطعات کمپرسورهای هوای فشرده

بررسی مخازن ذخیره سازی

مخازن ذخیره سازی یکی از پرکاربردترین قطعات در کمپرسورهای هوای فشرده هستند. مخازن ذخیره سازی معمولا در اندازه ها و ابعاد مختلف ساخته می شوند. از مخازن بزرگتر برای مصارف صنعتی استفاده می شود.

کنترل سیستم

  • Top of Form
  • Bottom of Form

قسمت کنترل سیستم برای کنترل و مدیریت عوامل حیاتی مانند فشار طراحی و نصب می شود. این قسمت توسط سازنده این دستگاه تنظیم می شود. البته در برخی موارد اپراتور می تواند کاری را که شما می خواهید انجام دهد. همچنین از آن به عنوان یکی از مهمترین اجزای کمپرسورهوای فشرده یاد می شود.

روتور

هنگامی که دستگاه روشن می شود، روتورهای سیستم تهویه مطبوع نیروی محرکه لازم را از طریق موتور دریافت می کنند. در این حالت هوا با کمک دریچه ها به داخل مکیده می شود. روتور را می ‌توان یکی از قسمت های اصلی کمپرسور هوای فشرده در نظر گرفت.

رادیاتور کمپرسور هوای فشرده

نقش رادیاتور در کمپرسور دو وظیفه اساسی دارد: خنک کننده هوا و خنک کننده روغن دمای هوای فشرده بر اساس نظریه دینامیک مولکولی افزایش می یابد. دمای روغن مورد استفاده برای روانکاری و خنک کاری افزایش یافته و باید خنک شود. دو فعالیت مشخص شده، یعنی. خنک کننده هوا و خنک کننده روغن در رادیاتور به طور همزمان انجام می شود. مایع از طریق لوله های رادیاتور آلومینیومی اسفنجی به گردش درمی آید و گرما با جابجایی و فن از سیال خارج می شود.

حتما بخوانید  آشنایی کامل با فیلتر سپراتور اطلس کوپکو

اینتر کولر

در گروه کمپرسورها از دو واحد مولد هوا که به صورت سری طراحی شده اند برای بدست آوردن فشار مورد نیاز استفاده می شود. به عنوان مثال 5 بار هوا در واحد تهویه اول متراکم می شود و پس از خروج از واحد تهویه دوم این چگالی به 8 بار می رسد. دمای هوای تغلیظ شده از خروجی کولر اول افزایش می یابد، باید آن را به چگالش مرحله دوم کاهش داد که توسط اینترکولر انجام می شود.

عملکرد افتر کولر در کمپرسورهوای فشرده

با توجه به فشرده سازی هوا بر اساس تئوری سلول های هوا، دما افزایش یافته است، لازم است دمای هوای ثابت کاهش یابد، این کار توسط رادیاتور انجام می شود که با عبور سیال دمای آب را می گیرد. این عملیات از طریق لوله های آن که آلومینیومی و اسفنجی هستند و توسط یک فن انجام می شود.

تعویض دنده کمپرسور: چرخ دنده کمپرسور اسکرو باید از آلیاژ خاصی بریده شود و در یک قطعه کار سخت پوشانده شود تا بتواند در دما و سرعت بالا کار کند.

عملکرد کوپلینگ کمپرسورهوای فشرده

این نوع کوپلینگ با استفاده از خاصیت انعطاف پذیری ناشی از تغییر طول ماده بین پیچ های شاف پمپ و موتور، گشتاور را با نیروی کششی بین محور پمپ و موتور منتقل می کند. 2توپ روی شافت پمپ و موتور نصب می شود که لبه های آنها دندانه دار است. این دنده ها توسط یک بوش که می تواند 2 تکه یا تک تکه باشد پوشانده می شود و داخل آن دندانه هایی وجود دارد. دندانه های چرخ دنده با دندانه بوش پوشیده شده است. قسمت داخلی بوش درگیر شده و گشتاور منتقل می شود. اتصال این دو بوشینگ توسط اسپیسر انجام می شود.

بررسی و عملکرد سوپاپ کمپرسور هوای فشرده

بین این قطعه و نشیمنگاه سوپاپ، عملیات آب بندی انجام می شود. یکی از آسیب پذیرترین قطعات سوپاپ است و سطح آن صیقلی است، بنابراین باید به این قسمت و قسمت نشیمنگاه متصل به آن توجه ویژه ای شود.

سنسور کمپرسور فشار: معنی دیگر سنسور حسگر است به عنوان مبدل فشار، ترانسمیتر فشار، فرستنده فشار، نشانگر فشار، پیرو مانومتر مترو که برای اندازه گیری فشار استفاده می شود، شناخته می شود، فشار با اثر پیروالکتریک و اثر فشار الکتریکی به سیگنال الکتریکی تبدیل می شود.

تامین کننده انواع قطعات کمپرسورهای هوای فشرده

در فضای رقابتی کسب و کار امروز، تامین قطعات یدکی محصولات یکی از عوامل تعیین کننده برای انتخاب برند توسط مشتریان است. به همین منظور شرکت اطلس تجهیز علاوه ‌بر داشتن انبار لوازم یدکی محصولات خود، با استفاده از سیستم عرضه و بازرگانی پویا و مطمئن، تامین کننده  طیف وسیعی از تجهیزات انواع قطعات کمپرسورهای هوای فشرده است.

با وجود مشکلات تامین قطعات و تجهیزات کمپرسورهای صنعتی، شرکت تجهیزات قطعات یدکی کمپرسور هوای فشرده سمیروود با تکیه بر مدیریت خوب و استفاده از تجربیات ارزنده خود در اجرای موفق پروژه های مشابه توانسته به تعهدات خود در این پروژه بزرگ مطابق با استانداردهای ملی صنعت نفت، گاز و پتروشیمی عمل کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *