آشنایی کامل با فیلتر سپراتور اطلس کوپکو

Hello @yohanecom, Thank you for reaching out to our support. Can you please share the affected URL with us so we can further check it on our end? Also, please make sure that you haven’t modified the category page individually, as you might have set it to noindex in the SEO settings in the editor, as this will override the settings you made in the Titles & Meta settings. آشنایی کامل با فیلتر سپراتور اطلس کوپکو

در کمپرسور های اسکرو اویل اینجکت در پروسه فشرده سازی هوا، روغن کمپرسور با هوای فشرده مخلوط می شود‌.

نقش روغن در کمپرسورهای اسکرو اویل اینجکت اطلس کوپکو و تمام برندهای دیگر مانند انگرسولرند، کمپ ایر، کیزر، سول ایر و… نقش بسیار مهم و حیاتی ای می باشد. روانکاری و خنک کاری سیستم به عهده روغن کمپرسور می باشد که دو وظیفه مهم و حیاتی می باشد.

روغن اطلس کوپکو بسیار مرغوب و کاملا آب گریز بوده و در فرآیند فشرده سازی با آب موجود در هوا مخلوط ولی ترکیب شیمیایی تشکیل نداده و حالت شیمیایی و فیزیکی خود را کاملا حفظ میکند و به همین دلیل فیلتر های سپراتور اطلس کوپکو می توانند به خوبی روغن را از هوای فشرده جدا کنند.استفاده از روغن غیر استاندارد در کمپرسور باعث ایجاد آسیب به سیستم و عبور روغن از فیلتر سپراتور شده که این امر موجب استهلاک کمپرسور ، بالا رفتن دما ، آلودگی خط هوای فشرده و اشباع شدن فیلتر سپراتور میگردد.

فیلتر سپراتور با توجه به اینکه در ساخت آن از الیاف مخصوص فایبرگلاس با تکنولوژی خاص استفاده شده ، دارای قیمت بالایی نسبت به دیگر فیلترها می باشد و روغن نامرغوب باعث آسیب به آن میگردد و عبور روغن از فیلتر هم باعث پایین آمدن سطح روغن دستگاه و در نهایت عدم عملکرد صحیح سیستم خنک کاری و بالا رفتن دمای دستگاه خواهد شد.

آشنایی با فیلتر سپراتور
آشنایی با فیلتر سپراتور

تکنولوژی فیلتر سپراتورهای مارک اطلس کوپکو به صورتی است که به مدت 4000 ساعت کارکرد به میزان 3ppm عبور روغن خواهند داشت و این میزان بعینه ترین حالت ممکن میباشد. زمان تعویض فیلترهای سپراتور 4000 ساعت بوده و اگر زمان کار فیلتر در مدت یکسال به این عدد نرسد هر یکسال یکبار باید تعویض گردد و در بعضی مدل کمپرسوها سنسور اختلاف فشار وجود دارد که نشان دهنده زمان تعویض فیلتر سپراتور می باشد که در زمان ابتدای نصب، اختلاف فشار به میزان 0.15بار و بعد از 4000 ساعت کارکرد، میزان اختلاف فشار به 0.8 بار خواهد رسید که آلارم سرویس برروی برد الکترونیکی نشان داده خواهد شد.

فیلترهای سپراتور اطلس کوپکو به شکلی ساخته شده اند که توسط فلنج سوراخدار برروی مخزن سپراتور نصب و با ورود سیال به داخل مخزن سپراتور که حاوی روغن و هوای فشرده داغ می باشد، واسطه فشار شکن داخل مخزن قرارداشته و از برخورد مستقیم سیال با بدنه فیلتر جلوگیری کرده و با ریزش قطرات روغن و سقوط آن به پایین مخزن، هوای فشرده ی حاوی اندکی روغن از پایین مخرن به سمت بالا حرکت کرده و از فیلتر سوراتور به صورت یکنواخت عبور میکند.

حتما بخوانید  تفاوت اصلی کمپرسورهای اسکرو اویل فری و اسکرو اویل اینجکت چیست؟

ذرات روغن از فیلتر عبور نکرده و مولکول های هوای فشرده عبور میکنند. انتهای فیلتر سپراتور به صورت کاسه طراحی شده که ذرات روغنی که بصورت تصادفی از فیلتر عبور میکنند در انتهای کاسه سپراتور جمع میشوند و توسط لوله مکش به داخل واحد هواساز برگردانده میشوند و به این شکل هیچ گونه روغنی از کمپرسور عبور نخواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *